Jak przenieść bloga na własną domenę??

3/09/2016 karyn.pl 4 Comments


Kiedy zakładałam bloga nie przykładałam wagi do nazwy, po pewnym czasie zauważyłam że nie dość że jest za długa to na dodatek jest ciężka do zapamiętania-> www.karinnnka.blogspot.com. Zaczęłam szukać po blogach jak zmienić adres by nie stracić obserwatorów. Aż natknęłam się na pewną dziewczynę, która pokazała jak przenieść bloga na własną domenę. Nie do końca dobrze wytłumaczyła jak to zrobić i dlatego przygotowałam dziś ten post.
Domenę wykupiłam na stronie ovh.pl, kosztowała mnie ok 12zł za rok więc to niewiele, niestety w kolejnych latach ta cena wzrośnie, ale przynajmniej mamy swój indywidualny adres. Jak mogliście zauważyć teraz przekierowuje was na moją stronę pod adresem www.karyn.pl, jest ona krótka i łatwa do zapamiętania.
Dobra koniec biadolenia, pokaże wam jak to zrobić.

Wchodzimy na stronę www.ovh.pl i wpisujemy nazwę jaka nas interesuje.


Następnie klikamy zamów a potem wybieramy rozszerzenie jakie nas interesuje u mnie było .pl :) Musimy pamiętać, że tylko rozszerzenia w kolorze zielonym są dostępne.
I potem klikamy dalej i dalej, tak zgadzam się z regulaminem itd. Następnie logujemy się do panelu klienta, który znajduje się na dole strony ovh.pl, wpisujemy adres email, który podawaliśmy i hasło.


Klikamy na naszą domenę, jeśli się nie pojawia musimy chwilę poczekać by zaksięgowali wpłatę. (Przelew robiłam przez payU by było szybciej).
Następnie wchodzimy w Strefa DNS i rozwijamy całą listę by uzyskać pogląd naszych DNS. Na samym dole powinny być trzy wpisy z typem TXT, usuwamy je. Następnie szukamy wpisu z typem A i numerem ip również go usuwamy. Teraz musimy przejść do bloggera. Logujemy się do naszego panelu i wybieramy opcje ustawienia. Klikamy ustaw dla swojego bloga URL....
Następnie w oknie, które się pojawia po http:// wpisujemy adres naszej domeny, klikamy zapisz, wyskoczy nam błąd, ale to bardzo dobrze.
Teraz wracamy do panelu ovh do strefy DNS. I plusikiem dodajemy nowy wpis, teraz w miejsce domena wpisujemy tekst z numerem 1, w TTL zostawiamy puste, w Typ wybieramy CNAME, a w Adres docelowy wklejamy tekst z numerem 2 i na końcu niego dodajemy kropkę. Następnie klikamy ptaszek zatwierdź.
Teraz musimy dodać klika serwerów o typie A. Postępujemy tak samo jak krok wyżej czyli klikamy na plusik w miejscu Domena zostawiamy puste, w TTL wpisujemy 3600, Typ wybieramy A, w adres docelowy wklejamy pierwszy adres IP: 216.239.32.21

Klikamy zatwierdź
Następnie w ten sam sposób dodajemy kolejne trzy adresy IP:
216.239.34.21
216.239.36.21
216.239.38.21

Klikamy zatwierdź
Teraz wracamy do bloggera i w ustawieniach gdzie wystąpił nam błąd, czyli klikamy "Ustaw dla swojego bloga URL...", wpisujemy adres naszej domeny u mnie www.karyn.pl i klikamy zapisz . Powinno nam beza problemów zapisać adres. Teraz wchodzimy w ustawienia - publikowanie i klikamy na niebieski napis edytuj przy naszym nowym adresie.
Następnie zaznaczmy opcję u mnie "Przekierowanie z domeny karyn.pl do domeny www.karyn.pl."
Klikamy zapisz, teraz wszystko powinno działać. Sama miałam duży problem z przeniesieniem bloga, mam nadzieje ze choć trochę pomogłam. W necie wszyscy opisują stary interfejs ovh, i nic nie ma na temat nowego. Jeśli się ktoś na tym nie zna tak jak ja to wiadomo, że może coś pomieszać 3majcie się

4 komentarze:

 1. A jak z obserwatorami? Nie straciłaś ich?
  Muszę się zastanowić nad zmianą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedni piszą, że tracą komentarze inni że obserwatorów, mi zostało wszystko:)

   Usuń
 2. Ile czasu czekałaś po tym wszystkim, żeby zaczęło działać? Ja czekam od wczoraj. I w TTL wpisałam 0 bo tak kazali na innych blogach... Być może to przez to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja robiłam tak jak opisałam, gdy dodałam CNAME zostawiłam puste TTL a gdy dodawałam IP to wpisałam w TTL 3600, mam kolege któy się tym zajmuje i mówił że czasami skrypty DNS potrzebują nawet 24H aby załapać, u mnie odrazu załapały, pierwszy raz jak próbowałam zle wpisalam DNS potem je zrestartowalam i robilam wszystko jak powyzej i dopiero wtedy to zadzialalo:)

   Usuń